Mleko dla noworodka – siła i zdrowie dla formującego się organizmu

Noworodki są niezwykle delikatne i chociaż ich narządy są już wykształcone, to jednak nie funkcjonują one tak samo, jak u dorosłych, czy nawet niewiele starszych dzieci. Dlatego też tak ważne jest, by były one odżywiane naturalnie, mlekiem matki, jednak w przypadku braku takiej możliwości, stosuje się początkowe mleko dla noworodka.

Idealna kompozycja składników gwarancją zdrowia

Początkowe mleko modyfikowane dla noworodka podaje się dzieciom do ukończenia 6. roku życia, a jego funkcją jest nie tylko dostarczenie dziecku substancji odżywczych.

W mleku takim znajdują się bowiem także prebiotyki stanowiące pożywkę dla pożądanej flory bakteryjnej, która nie tylko zapewnia układowi pokarmowemu wykształcenia prawidłowych funkcji potrzebnych na dalszych etapach życia, ale też zapewni tak ważną odporność.

Jak wybierać mleko dla noworodka?

Wyboru takiego produktu należy dokonać niezwykle rozważnie, kierując się wytycznymi otrzymanymi przez pracowników służby zdrowia. Z reguły nie ma przeciwwskazań, by kupić standardowe mleko dla noworodka, jednak czasami zdarza się, że ma on alergię i trzeba dokonać wyboru produktu, który nie będzie stanowił dla niego zagrożenia.

Wybierając zwykłe mleko tego typu, powinno się przede wszystkim zwrócić uwagę na obecność tłuszczowych omega-3 i LCPUFA, a także dość szerokiej gamy prebiotyków. Pojawiają się też produkty wzbogacone o dodatkowe substancje, których powstanie poprzedzone jest dokładnymi badaniami i solidną wiedzą naukową.

Czasem dobrze jest kupić najlepszej jakości mleko, by dziecko przyjmowało z nim całą gamę cennych substancji, dzięki którym jego rozwój i wczesne miesiące życia przebiegną bez niemiłych niespodzianek.