Książka Mikołajek – zabawa i nie tylko…

Książka Mikołajek to lektura, która od lat zachwyca swoją prostotą (dostępna w księgarni tantis). Tytułowy Mikołajek oraz grupa jego przyjaciół przeżywają niezwykłe przygody, które bawią i uczą czytelników na całym świecie i, niezależnie od wieku lub życiowych doświadczeń, wciąż są aktualne.

Zabawa i nauka…

Opowieść o przygodach Mikołajka to zabawna seria wydarzeń z życia tytułowego bohatera. Mikołajek jest uczniem i, jak wiele chłopców w jego wieku, ma kolegów, dom, swoje dziecięce sprawy, radości i smutki. Ale ma też dużą wyobraźnię i lubi wpadać w kłopoty, z których jednak zawsze udaje mu się wyjść obronną ręką.
Choć książka jest bardzo prosta w formie i strukturze, jednak zachwyca barwnymi opisami świata dzieciństwa, które sprawiają że, każdy czytelnik mimowolnie uśmiecha się i z tęsknotą wspomina ten beztroski czas. Dziecięcy świat Mikołajka i jego przyjaciół to fascynująca lektura o przygodach i zabawach, które po latach dla osób dorosłych są drogocennymi wspomnieniami i sprawiają, że z tęsknotą wracają do niezwykłych lat wczesnego dzieciństwa, gdy wszystko wydawało się o wiele prostsze, a zabawa i uśmiech towarzyszyły każdej chwili życia.

Książka Mikołajek – lektura nie tylko dla najmłodszych czytelników…

„Mikołajek” René Goscinny to lektura, po którą z powodzeniem mogą sięgnąć nie tylko najmłodsi czytelnicy, ale też ci nieco starsi.
Jest to swoisty powrót do dzieciństwa, a sama książka, podobnie jak inne, znane na całym świecie pozycje, takie jak np. „Mały Książę” pozwala znów poczuć się małym dzieckiem i odkryć świat, o którym, w pogoni za codziennymi sprawami zapomina wielu dorosłych. To właśnie dzięki temu tytułowy Mikołajek oraz jego przygody to historia ponadczasowa, która nigdy się nie starzeje i obecnie zachwyca kolejne pokolenia. Bawi, wzrusza i dostarcza dobrego humoru – zawsze i niezależnie od tego ile ma się lat, ponieważ historię Mikołajka czytają zarówno dzieci, jak również osoby dorosłe, a każdy znajduje w niej coś dla siebie. I właśnie na tym polega ponadczasowość i wyjątkowość takich lektur jak „Mikołajek”.