Krople na kolki dla dzieci

Pojawienie się kolki u dziecka to bardzo częsta dolegliwość. Przyczyną takiego problemu może być m.in nietolerancja laktozy, zaburzenie mikroflory jelitowej czy uczulenie na krowie mleko. Najczęstszymi objawami, które występują podczas takiej dolegliwości u dzieci i niemowląt to przede wszystkim: płacz, podkurczanie nóżek bądź wzdęty brzuch. Najbezpieczniejszym oraz skutecznym u sporej liczby dzieci sposobem na tego typu dolegliwość to stosowanie kropel na kolki, które skutecznie powinny pomóc i przynieść zauważalną ulgę.

Kolka u noworodka za zaburzona czynność pracy w układzie pokarmowym, która powinna przejść wraz z upływem wieku. Przyczyny pojawienia się kolek u dzieci i niemowląt nie są jeszcze do końca zbadane. Rozważane są przede wszystkim: nietolerancja laktozy, niedojrzałość układu nerwowego czy nieprawidłowa technika karmienia.

Krople na kolki dla dzieci i niemowląt są podzielone na trzy główne typy. Jeden z nich to krople, które zawierają w sobie symetikon oraz dimetikon. Takie związki chemicznie nie wchłaniają się z przewodu pokarmowego i w formie niezmiennej docierać będą do jelit, gdzie skutecznie zmniejszą napięcie powierzchniowe pęcherzyków gazu, co znacząco ułatwi ich wydalenie, eliminując dzięki temu kolkę u dzieci. Drugim typem kropki to takie, które zawierają probiotyczne bakterie szczepu Lactobacillus reuteri DSM 17938. Trzecim typem kropli jest preparat ze środkiem spożywczym specjalnego przeznaczenia żywieniowego. Zawierają w sobie enzym o nazwie laktaza.