Czy potrzebujesz smoczka jednorazowego? Sprawdź!

Karmienie noworodka butelką wymaga specjalnej, gumowej końcówki do ssania, zwanej smoczkiem. To dzięki niej dziecko pobiera pokarm, gdyż imituje ona w doskonały sposób karmienie piersią. O ile w domowych warunkach można sobie pozwolić na te wielorazowe, o tyle są sytuacje, gdy każdorazowo powinno się podawać smoczek jednorazowy, najlepiej jałowy. W jakich sytuacjach znajdą one zastosowanie?

Nie ekologicznie, ale bezpiecznie

Bez odpowiedniego wyparzania lub sterylizowania przed każdym użyciem nie wolno podawać wielorazowych smoczków dzieciom. Z tego powodu smoczki jednorazowe najczęściej spotyka się w szpitalach, gdyż pozwala to karmić z jednej butelki kilku pacjentów. Co prawda nie należy to do najbardziej ekologicznych rozwiązań, bo każdorazowo to nowa zakrętka i plastikowe opakowanie, ale bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze. Młodym rodzicom takie smoczki przydadzą się na ewentualne wyjazdy z niemowlakiem. Nie będzie trzeba się martwić o ich wygotowywanie, a nie zajmą przy okazji dużo miejsca w bagażu. Smoczek jednorazowy okaże się też niezastąpiony w czasie dłuższych, całodziennych spacerów.

Smoczki jednorazowe

Szeroki wybór

Na rynku dostępne są różne rozmiary smoczków. Kwestią wyboru pozostaje także przepływ cieczy z butelki. Powinno ono zapewniać karmienie o długości 5-20 minut. Jeżeli jest krótsze, to znaczy, że warto pomyśleć o zmniejszeniu przepływu, a jeśli zbyt długi – o jego zwiększeniu.

Wybór smoczka jednorazowego przez szpitale wydaje się oczywisty, bo pozwala zminimalizować koszty i przyspieszyć poszczególne procedury. Natomiast rodzice wykorzystają je zapewne w czasie wyjazdów lub dłuższych spacerów.