Zabawka, która wspiera rozwój dziecka

W przypadku małych dzieci świetnie sprawdzają się zabawki sensoryczne. Pojawia się jednak pytanie, czym one są. Za przykłady posłużą między innymi karuzela, mata edukacyjna, materiałowe książeczki o różnych fakturach. Tego typu zabawki pobudzają dziecięce zmysły, mają korzystny wpływ na ich rozwój i oczywiście stanowią też formę rozrywki. Wspaniale nadają się dla niemowlaków, można sprezentować je już nawet noworodkom. W sprzedaży znajdują się rozmaite zabawki dla najmłodszych. Nauka poprzez zabawę to najlepsze rozwiązanie, a małe dzieci z łatwością przyswajają nowe informacje i nabywają kolejne umiejętności.

Zabawki pobudzające zmysły dziecka

Zabawki sensoryczne https://tantis.pl/zabawki-sensoryczne-c5969 to specjalne przedmioty, które stymulują zmysły dziecka. Sprzyjają prawidłowemu rozwojowi, zapewniają też mnóstwo radości. Za ich pomocą dziecko może w bezpieczny sposób poznać otaczający je świat. Odbywa się to przy wykorzystaniu zmysłów wzroku, słuchu, dotyku. Sensoryczne zabawki mogą mieć rozmaite formy. Różnią się one kształtami, kolorami, fakturami. W przypadku najmłodszych należy postawić na kontrastowe kolory. Nie można przesadzać z ilością barw. Należy skupić się przede wszystkim na czerni, bieli i czerwieni. To właśnie te kolory dominują w zabawkach sensorycznych. Mogą być one proste lub bardziej rozbudowane, w zależności od wybranego akcesorium.

Świetnie sprawdzają się maty sensoryczne z grzechotkami, gryzakami i lusterkami. Świetnym wyborem jest także karuzela sensoryczna dla maluszka, którą można zamontować nad łóżeczkiem, przymocować do fotelika samochodowego lub wózka spacerowego. Karuzele pełnią funkcję pozytywki i grzechotki. Dziecko śledzi wzrokiem poruszające się zabawki, które są zawieszone na pałąku, co umila mu czas. Nie brakuje również specjalnych zawieszek sensorycznych, które są przeznaczone do łóżeczka, nosidełka, wózka. W sprzedaży znajdują się również specjalne książeczki sensoryczne dla najmłodszych. Mają one bardzo korzystny wpływ na rozwój zmysłowo-ruchowy dzieci, więc warto się w nie zaopatrzyć.