Wkładki laktacyjne pomocnym akcesorium dla mam

Każda świeżo upieczona mama, podjęła niezwykły wysiłek rodząc swoje dziecko. Jednakże nie na tym koniec, kobiety karmiące swojego maluszka piersią, borykają się w wieloma problemami natury technicznej. Nawał pokarmu jest dobry dla dzidziusia, bo nigdy nie będzie głodny, ale dla mamy może to być kłopotliwe, gdyż pomimo karmienia i odciągania mleka zdarza się, że z piersi nadal chce wypływać mleko. Kobiety przez to mogą się czuć bardzo nie komfortowo, zwłaszcza w miejscach publicznych.

Gadżet potrzebny dla każdej mamy karmiącej

Niektóre kobiety doświadczają wycieku pokarmu nawet będąc w ciąży, dlatego niezbędnym środkiem higienicznym mogą okazać się wkładki laktacyjne, które umieszczane są po wewnętrznej stronie miseczki biustonosza. W dzisiejszych czasach producenci stawiają zwłaszcza na komfort kobiet i oferują w sprzedaży wkładki różnego typu. Każda kobieta jest inna, ma inne potrzeby, dlatego wiele wkładek laktacyjnych ma różne rozmiary, kształty i określoną chłonność. Wiele czołowych producentów środków higienicznych ma w swojej ofercie również wkładki w różnych kolorach, np. w białym, czarnym lub beżowym. Jest to niezwykle ważne, gdyż można dopasować je odpowiednio do różnych kolorów bielizny, ale oprócz kolorów ważną kwestią są również kształty wkładek. Kształty wkładek laktacyjnych powinny być tak skonstruowane, aby zapewnić jak największy komfort kobiecie. Kolejnym aspektem, na jaki należy zwrócić uwagę przy wyborze wkładek laktacyjnych, to rodzaj materiału, z jakiego zostały wykonane. Produkty te można znaleźć na stronie MilkLab.pl

Wkładki laktacyjne

Powinny być produkowane z materiałów przewiewnych i o gładkiej strukturze, aby wrażliwa skóra kobiecych piersi nie była narażona na uszkodzenia mechaniczne, ani na gromadzenie się bakterii. Ważne jest również, aby wkładki laktacyjne miały dobrze umieszczone naklejki, umożliwiające równomierne przyklejenie do miseczki biustonosza, ale ważne jest także aby naklejka mogła się odkleić w taki sposób aby nie uszkodzić bielizny. Warto także zwrócić uwagę, aby wkładki laktacyjne odpowiednio często wymieniać, tzn. w momencie gdy odczuwany jest wyciek pokarmu, wszystko po to, aby nie dopuścić do przesiąknięcia wkładki i bielizny.