Prezenty dla noworodka – co wybrać?

Kiedy rodzi się dziecko, wielu członków rodziny i przyjaciół przychodzi z wizytą, aby poznać noworodka. Oczywiście nie wypada iść w odwiedziny z pustymi rękami, dlatego wiele osób zastanawia się jaki prezent będzie odpowiedni dla noworodka. Co wybrać, aby przydało się dziecku i mamie? Podpowiadamy. 

Praktyczne prezenty – ubranka, kocyki, pościel

Jednym z najpopularniejszych prezentów wręczanych noworodkom jest ubranko. W końcu dziecko szybko rośnie, a często wymaga przebierania kilka razy w ciągu dnia. Można postawić na wygodne bodziaki, śpiochy, pajacyki czy kaftaniki. Z pewnością przydatne będą również czapeczki. Dobrze jest wybierać większe rozmiary i nie kupować ubrań „w sam raz”, gdyż może się okazać, że ubranko będzie za małe. Pamiętajmy, że rodzice mogą ucieszyć się również z kocyków, które otulą delikatną skórę dziecka. W ostatnim czasie niezwykle popularne są kocyki bambusowe o właściwościach hipoalergicznych i antybakteryjnych. Oczywiście możemy ofiarować również pościel, która z pewnością przyda się rodzicom i maluchowi. Wiele osób wychodząc z założenia, że pieluchy kończą się w ekspresowym tempie, ofiarują rodzicom pampersy. To praktyczny pomysł na prezent, który z pewnością ucieszy rodziców. Pamiętajmy, że możemy również podarować rodzicom praktyczne gadżety jak śliniaki czy zestawy do karmienia.

Coś dla zabawy malucha – zabawki i karuzele

Każde dziecko kocha bawić się zabawkami. Oczywiście noworodek nie będzie przekładał zabawek i ochoczo brał ich w rączki, jednak dzieci szybko rosną, a za kilka miesięcy z pewnością sprawdzą się gryzaki, grzechotki i zabawki interaktywne. Można również postawić na karuzele, która ozdobią pokój dziecka, a dzięki spokojnym melodiom zagwarantują spokój i spokojny sen dziecku. Hitem ostatnich lat są również maty do zabawy dla dziecka, na których dziecko można kłaść około 4 miesiąca życia. Wiszące nad główką zabawki zainteresują dziecko, które będzie uczyło się chwytać.

Książeczki dla dzieci

Wiele osób na pierwszy prezent dla noworodka wybiera książeczki. Badania pokazują, że maluch, któremu rodzice codziennie czytają książki, dużo szybciej się rozwija i poznaje świat. Doskonali również umiejętności językowe. Co istotne, podczas czytania buduje się więź między rodzicami i dzieckiem, a maluch słysząc głos swojej mamy lub taty czuje się bezpiecznie. Książki uczą myślenia i sprawiają, że dziecko chętniej sięgnie po nie w starszym wieku i dorosłości. To prezent, który z pewnością zadowoli rodziców i maluchów – wybierz ten.

A może misie szumisie?

W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszą się misie szumisie. Są one niezwykle piękną przytulanką, ale również pozwalają na emitowanie tzw. białego szumu, który uspokaja dziecko i wspomaga zasypianie. Co istotne, dźwięk, który odtwarzają misie, dzieci słyszą w brzuchu mamy, dlatego kojarzy im się z ciepłem i gwarantuje poczucie bezpieczeństwa. To niesamowity prezent, który pozwoli rodzicom na chwilę wytchnienia, a dziecko spokojnie zaśnie, czując się bezpiecznie.