Minecraft i jego gadżety

Minecraft – gra komputerowa z otwartym światem, przygotowana w celu eksploracji terenów, tworzenia przeróżnych budowli, hodowli zwierząt i próba przetrwania. Gra pozwala na stawianie i niszczenie bloków materiałów, które można przekształcać w domy, magazyny itp.

W świecie Minecraft’a, jest multum możliwości rozgrywki, w różnych trybach, by móc znaleźć coś dla siebie. Gra odniosła światowy sukces sprzedając się w ilości ok. 200 mln kopii.

Minecraft, trafił w dużej mierze, do najmłodszych odbiorców, którzy zafascynowani innowacyjnym podejściem autorów, do stworzenia świata gry, przesiadywali przed ekranem długie godziny. Z myślą o swoich głównych graczach, twórcy zdecydowali się wypuścić wiele serii gadżetów, zabawek, maskotek i innych przedmiotów, związanych z tematyką, logo, postaciami z gry, przeciwników i samych bloków budowlanych.

Udało im się osiągnąć wielki, komercyjny sukces dzięki temu, a najmłodsi mogli pobawić się swoją ulubioną postacią z gry, np. uzbrajając ją w bronie dostępne w świecie Minecraft’a.
Dla najmłodszych, nawet rozpoczęcie roku szkolnego, mogło być dużo lepsze, kiedy na ławce leży piórnik, z którego spogląda na Ciebie główny bohater rozgrywki, jak i plecak leżący obok ławki, dumnie ukazujący zainteresowania właściciela.
Produkcja, doczekała się nawet serii kloców do zabawy z firmy LEGO. Gdzie możemy postępować zgodnie z instrukcją, tworząc zaplanowaną przez autorów budowlę, lub też uciec do świat wyobraźni i dać się ponieść wodzy fantazji.
Niestety dla twórców gry, dalekowschodni rynek szybko szybko podłapał, czego oczekują młodzi gracze i zaczął na własną rękę produkować przedmioty związane z Minecraft’em. Dlatego też trzeba uważać, przy zakupach, na tak zwane „chińskie podróbki”.

Gadżety Minecraft dostępne na stronie Pixel-Shop.pl.