Kostka Rubika – co warto wiedzieć?

Kostka Rubika to bardzo popularna łamigłówka logiczna, która zaprojektowana została w 1974 roku, przez Węgra Ernö Rubika. Sama kostka to nic innego jak sześcian foremny, który jak sama nazwa wskazuje składa się z sześciu ścian. Każda ze ścian składa się z kolei z 9 pól. Poprawnie ułożona kostka Rubika ma ściany w sześciu różnych kolorach.

Na czym polega łamigłówka?

Poszczególne pola kostki są ruchome i to nie tylko w pionie, ale również w poziomie. Sama gra polega po prostu na wymieszaniu kolorowych pól i na ponownym ich ułożeniu, co wbrew pozorom wcale nie jest prostym zadaniem. Jeżeli chodzi o zawodowców, to ich głównym zadaniem jest z kolei ułożenie kostki Rubika w jak najszybszym czasie albo w jak najmniejszej ilości ruchów. Ułożenie kostki wymaga nie tylko dobrej pamięci wzrokowej, ale również doskonałej wyobraźni przestrzennej oraz umiejętności przewidywania najbliższych ruchów. 

Gdzie można kupić kostkę Rubika?

Największy wybór kostek Rubika w różnorodnych wersjach jest oczywiście w sprawdzonych sklepach internetowych. Warto także odwiedzić aukcje internetowe, na których można znaleźć nie tylko nowe, ale również używane kostki Rubika w bardzo atrakcyjnej cenie. Do dyspozycji są nie tylko klasyczne kostki 3x3x3, ale również bardziej wymagające modele 4x4x4 albo 5x5x5. W pierwszej kolejności warto postawić na produkty od renomowanych producentów, które wykonane są z wysokiej jakości materiałów w dbałości nawet o najmniejsze detale.