Kiedy zdecydować się na podwójny laktator elektryczny?

Okres karmienia piersią to wyjątkowy czas w życiu każdej mamy. Mleko matki ułatwia prawidłowy rozwój dziecka, stanowiąc przy tym najlepszą ochronę szybko rozwijającego się organizmu.

Zalety płynące z karmienia piersią

Karmienie piersią posiada wielu zwolenników, a korzyści płynące z podawania dziecku pokarmu matki zostały wielokrotnie potwierdzone naukowo. Jedną z najważniejszych zalet związanych z podawaniem dziecku mleka matki jest zmniejszenie ryzyka infekcji, szczególnie ostrego zapalenia ucha środkowego czy przewodu pokarmowego.

Dodatkowo karmienie piersią przyczynia się do zminimalizowania ryzyka otyłości, a także ogranicza prawdopodobieństwo wystąpienia cukrzycy typu 1 i 2. Poza tym dzieci karmione piersią są zdecydowanie rzadziej hospitalizowane i cechują się zdecydowanie większą odpornością.

podwójny laktator elektryczny

Przedwczesny poród – dlaczego warto zdecydować się na laktator elektryczny?

Podwójny laktator elektryczny to urządzenie, które stanowi doskonałe wyjście w momencie, w którym normalne podawanie pokarmu prosto z piersi jest utrudnione lub niemożliwe. Jedną z takich sytuacji jest przedwczesny poród, który bardzo często może wiązać się z wieloma komplikacjami.

Wcześniak może mieć problemy ze ssaniem oraz połykaniem pokarmu – bardzo często dzieci urodzone zbyt wcześnie karmi się za pomocą sondy lub dojelitowo. Kobiety, które nie chcą rezygnować z podawania dziecku własnego pokarmu powinny zdecydować się na zastosowanie laktatora. Laktator pomoże w odciągnięciu i dostarczeniu dziecku wartościowego pokarmu, który zapewni jego prawidłowy rozwój.

Zainwestowanie w podwójny laktator elektryczny pozwoli na bezpieczne i bezproblemowe odessanie pokarmu. Dodatkowo przy pomocy podwójnego laktatora elektrycznego możliwym będzie odciągnięcie mleka z jednej lub dwóch piersi jednocześnie. Co więcej, podwójne laktatory elektryczne są niezwykle komfortowe w stosowaniu – nie szarpią i nie powodują bólu brodawek.