Jakie prześcieradło wybrać do gondoli i wózka?

Każdy rodzic doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że wózek i gondola to najważniejsze elementy wyposażenia, których nie może zabraknąć na wyposażeniu niemowlaka. Rodzice kompletując wyprawkę, z pewnością to właśnie te dwie rzeczy zakupili jako pierwsze. Jednak wyprawka niemowlaka nie jest jeszcze kompletna. Niezbędne staje się bowiem odpowiednie prześcieradło do gondoli i wózka. Oczywiście na rynku jest niezwykle szeroki asortyment tego typu akcesoriów, więc rodzice mogą mieć problem z odpowiednim dopasowaniem. Wobec tego jak dobrać prześcieradło do gondoli i wózka?

Odpowiedni rozmiar prześcieradła to podstawa

Prześcieradło do gondoli i wózka musi przede wszystkim świetnie pasować. Jest to nie tylko kwestia względów estetycznych, ale także i wygody naszego malucha. Nie jest bowiem tajemnicą, że to właśnie wygoda naszego dziecka powinna być swoistym priorytetem. Wobec tego prześcieradło do gondoli i wózka musi posiadać odpowiednie wymiary. Najlepiej będzie, jeśli rodzice w pierwszej kolejności zmierzą materacyk w gondoli lub w wózeczku. Co więcej, warto zwrócić również uwagę na to, że niektóre modele są wyposażone są w dodatkową gumkę. Takie prześcieradło można łatwo zaczepić za rogi materacyka i odpowiednio naciągnąć materiał. Dzięki temu, nawet jeśli maluszek będzie się niespokojnie wiercił, prześcieradło to pozostanie na swoim miejscu. Będzie to miało również wpływ na wygodę oraz komfort dziecka. Zwijające się i rolujące prześcieradło może maluchowi skutecznie utrudnić malcowi spokojny sen.

Jaki materiał prześcieradła do gondoli i wózka wybrać?

Kolejną, niezwykle ważną kwestią jest wybór odpowiedniego materiału prześcieradła do gondoli i wózka. Wielu rodziców stawia przede wszystkim na prześcieradła bawełniane. Oczywiście są one przyjazne dla skóry dziecka i estetyczne. Jednak mogą one również uczulać. Wobec tego o wiele lepiej sprawdzi się prześcieradło wykonane z materiału bambusowego. Materiał ten cechują przede wszystkim właściwości antyalergiczne oraz przeciwbakteryjne. Takie prześcieradło będzie maksymalnie przyjazne dla skóry maluszka, a jednocześnie sprawi, że wystąpi na jego ciele żadna wysypka czy inne reakcje alergiczne. Co więcej, materiał bambusowy jest bardzo łatwy w czyszczeniu i nie wymaga żadnych specjalnych środków pielęgnacyjnych. Jego zaletą jest również fakt, że bardzo szybko wysycha więc po upraniu jest gotowy do użycia.

Kolory i design prześcieradła do gondoli i wózka

Kwestia desingu prześcieradła jest oczywista. W przypadku kiedy wózek należy do małej księżniczki, wówczas rodzice powinni pokusić się o modele utrzymane w cukierkowym, różowym kolorze. Z kolei jeśli wózek lub gondola jest własnością małego dżentelmena, wówczas prześcieradła w kolorze niebieskim lub fioletowym sprawdzą się idealnie. Kolory i wzory prześcieradeł do wózków to raczej względy estetyczne. Niemniej jednak rodzice z pewnością chcą zadbać o to, by zarówno wózek jak i gondola odpowiednio prezentowały się podczas spacerów z maluszkiem. Warto więc odpowiednio dopasować prześcieradło.