Jaki wózek dla niemowlaka?

Jednym z najważniejszych elementów jeśli chodzi o wyprawkę dla niemowlaka jest wózek. Nie jest to zakup tani, a zatem zawsze powinien być dobrze przemyślany. Czym zatem kierować się, wybierając wózek dla niemowlaka?

Wózek dla niemowlaka


Spacery z dzieckiem są niezwykle ważne. Mają ogromny wpływ na zdrowie dziecka. Poza tym podczas spacerów dziecko poznaje świat. Dlatego wybór odpowiedniego wózka jest niezwykle ważny. Zawsze musi być to wybór przemyślany. Pod uwagę wziąć należy również fakt, że wózki nie są tanie. Dobrym pomysłem na zakup może być zatem internetowy sklep dla niemowląt – https://mrbobas.pl. Jest to także duża wygoda. Wózek bowiem zostanie dostarczony pod wskazany adres.

Jaki wózek wybrać?


Jak wiadomo akcesoria niemowlęce są bardzo różne. Podobnie jest w przypadku wózków. Ogólnie wyróżnić można trzy rodzaje wózków. Wózek typu gondola, spacerówka oraz wózek wielofunkcyjny. W przypadku niemowlaka najlepszym rozwiązaniem będzie wózek typu gondola. Jest on specjalnie przystosowany to przewozu najmniejszych maluchów. Zwykle korzysta się z niego do 6 miesiąca. Chyba że dziecko nadal jest bardzo drobne, wówczas nadal można korzystać z gondoli.

Zmiana wózka


Kiedy dziecko podrośnie, zwykle po 6 miesiącu, przychodzi czas na zmianę wózka. Gondolę zamienić należy na spacerówkę. W tym okresie dziecko poznaje świat, jest ciekawe otaczającej go rzeczywistości. Spacerówka pozwala dziecku dobrze widzieć wszystko to, co znajduje się dookoła podczas spaceru. Wybierając wózek pamiętać należy, aby posiadał on wszystkie certyfikaty bezpieczeństwa.