Jaki powinien być kurs angielskiego dla dzieci?

Kursy językowe dla dzieci cieszą się coraz większym zainteresowaniem rodziców. Trudno się temu dziwić, bo znajomość obcych języków jest niezwykle ważna i w przyszłości może zaowocować lepszymi perspektywami zawodowymi. Udowodniono też, że dzieci łatwiej i szybciej przyswajają nowy język niż dorośli. Warto to wykorzystać i zapisać malucha na kurs. Jaki powinien być ten najlepszy?

Dopasowany do wieku

W przypadku dzieci ogromne znaczenie ma dopasowanie kursu do wieku maluchów. Jak łatwo się domyślić pięciolatki będą uczyły się w zupełnie inny sposób niż ośmiolatki. W każdym jednak wypadku ważne jest, by kurs angielskiego dla dzieci był realizowany poprzez zabawę, a nie poprzez uczenie się formułek i zasad na pamięć. Dzięki temu pobudza się kreatywność dzieci, zachęca się je do działania i równocześnie zachęca się je do kontynuowania nauki. W końcu powinna ona być przyjemnością! Dopasowanie materiału do wieku dzieci ma też ogromne znaczenie ze względu na różnice w ich rozwoju i w zdolnościach poznawczych. Młodsze dzieci nie są w stanie utrzymać zbyt długo skupienia, nie potrafią jeszcze czytać ani pisać, więc zajęcia dla nich muszą być odpowiednio przygotowane.

Bez stresu

Bardzo ważne jest, by nauka języka przebiegała bez zbędnego stresu. Dlatego na wielu kursach nauczyciele proponują stosowanie systemów motywacyjnych, ale nie stosują kar i ocen. Dzięki temu dziecko ma czuć się bezpiecznie i ma czuć większą ochotę do pracy, za którą może otrzymać nagrodę. Warto pamiętać, że zwłaszcza w przypadku młodszych dzieci stres odczuwany w związku z zajęciami może całkowicie uniemożliwić nauczenie się czegokolwiek podczas ich trwania. Dlatego ważna jest cierpliwość i uważność nauczyciela lub lektora, który musi dopasować swoje metody do potrzeb i możliwości dzieci obecnych na kursie.