Jaka kostka Rubika dla przedszkolaka?

Nie od dziś wiadomo, że kostka Rubika to sprawdzony sposób na to, aby zabawa stała się formą nauki. Warto wiedzieć, że w sprzedaży znajdują się specjalne produkty dla najmłodszych, które są w pełni przystosowane do wieku. Nawet przedszkolak będzie zainteresowany taką zabawką.

Magiczne kostki 2×2


Kilkuletnie dziecko nie ma pojęcia, jak ułożyć kostkę Rubika. Na początku to rodzic powinien uczyć zasad zabawy. Ważne jest to, aby smyk zrozumiał na czym polega aktywność. Niektóre dzieci potrzebują więcej czasu. Może okazać się, że na tym etapie życia produkt będzie kompletnie nieatrakcyjny. Warto wrócić do niego za pewien czas.

Dla najmłodszych polecane są kostki Rubika 2×2. Są one relatywnie proste dla tych, którzy już wiedzą, jak ułożyć kostkę Rubika. Dla dziecka będzie to prawdziwe wyzwanie. Z pewnością po wykonaniu zadania poczuje ono ogromną satysfakcję.

Wysokiej jakości kostki Rubika


Poszukując magicznej kostki dla malucha należy kierować się jakością. Istotne jest to, aby mechanizm płynnie się przesuwał. Tylko wtedy zmiana przełożeń będzie przebiegać sprawnie. Zacinająca się kostka zniechęca do kolejnych prób.

Oczywiście duże znaczenie ma wytrzymałość zabawki. Produkt nie może rozlecieć się na kawałki po przypadkowym upuszczeniu go na ziemię.