Jak kupić dom z karteczką samoprzylepną w tle?

Zakup domu lub mieszkania to poważna inwestycja. I jeśli nie została ona sfinansowana ze środków prywatnych, to jej spłata będzie poważnym wyzwaniem i źródłem stresów dla strony kupującej. Na szczęście istnieją sprzedający, którzy choć trochę chcą ułatwić życie osobom nabywającym mieszkanie. Fakt, nie spłacą oni istniejących zobowiązań, ale pomogą odnaleźć się w nowym domu za pomocą… karteczek samoprzylepnych.

Informacja wisi na ścianie

Miłym gestem jest pozostawienie przez osoby sprzedające dom lub mieszkanie kartek samoprzylepnych, które będą informować o przydatnych numerach telefonów, korzystnych ofertach (np. na Internet) itd. Kartę tą można z łatwością przykleić w dowolne miejsce. Co więcej, można ją umiejscowić tam, gdzie jest to konieczne. Przykład? Jeśli poprzedni właściciel chce poinformować nowego o tym, gdzie znajduje się np. zawór odcinający główną wodę, powinien w odpowiednim miejscu przykleić kartkę. To samo dotyczy instalacji gazowej i elektrycznej. Na karteczce można też umieścić dane nt. lokalnego dostawcy Internetu lub też… firmy wywożącej śmieci.

Rzetelny opis to podstawa

Odpowiednio rozmieszczone karteczki samoprzylepne mogą też informować nowego właściciela o przeznaczeniu konkretnych kluczy. Dzięki temu pierwsze dni w nowym lokum nie będą dla nikogo stresujące. Jeśli kupujący nabył mieszkanie, to chciałby się też pewnie zapoznać z adresem i numerem telefonu spółdzielni lub wspólnoty mieszkaniowej. Dzięki temu już na wstępie można dotrzeć do ważnych z punktu widzenia Kupującego informacji. A gdy już wszystkie te informacje zostaną przyswojone, można każdą z tych karteczek odkleić i wyrzucić. W związku z tym, że są one pokryte delikatnym klejem, usunięcie ich nie powinno być żadnym problemem.

Podsumowując, karteczka z powierzchnią samoprzylepną to świetny sposób na uporządkowanie danych. Dzięki nim przeprowadzka do nowego domu lub mieszkania, bądź też rozpoczęcie nowej, zawodowej przygody, nie będzie dla danej osoby aż tak stresującym doświadczeniem.