Czy są różne rodzaje bloków technicznych?

Blok techniczny znajduje się praktycznie w każdym domu, w którym są dzieci w wieku szkolnym. Mogłoby się wydawać, że jest rzeczą tak oczywistą, że nie wymaga żadnego opisu. Tymczasem, bloki techniczne mają też swoje rodzaje i różnią się między sobą. Czym różnią się najczęściej?

Format

blok techniczny kolorowy

Podstawowym wyróżnikiem jest wielkość. Blok techniczny najczęściej występuje w klasycznym rozmiarze A4 oraz A3 – czyli 2 razy większy od A4. Te dwa formaty są najczęściej wykorzystywane w szkołach i przedszkolach. Dużo rzadziej można spotkać większe formaty. Są one przeznaczone głównie dla osób zajmujących się przedmiotami technicznymi oraz projektowaniem. Częściej jednak są one sprzedawane w formie pojedynczych arkuszy, a nie całego bloku.

Gramatura papieru

Papier papierowi nierówny. Jak łatwo się domyślić może mieć różną gramaturę. Im jest ona wyższa, tym bardziej szlachetny gatunek papieru. Oznacza to też droższy blok. Warto jednak pamiętać, że zazwyczaj nie ma potrzeby inwestowania w szlachetny rodzaj kartek. Nie przyda się on w szkole lub przedszkolu. Będzie za to dodatkowym atutem przy produkcji ręcznie robionych kartek okolicznościowych, zaproszeń, wizytówek, czy ozdób.

Kolor kartek

Papier w bloku technicznym wcale nie musi być biały. Można znaleźć bloki z kolorowymi kartkami, a nawet z metalicznymi. Nadają się doskonale do tworzenia kolorowych aplikacji na kartki okolicznościowe czy ozdób.